Komerční prezentace
Registrace uživatele

Přihlašte se k odběru informací, novinek, získejte přístup do diskuzního fóra.

Vesmír č. 10
Vesmír č. 10
Toto číslo vychází
2. 10. 2017
Novinky
Zdarma jedno celé číslo Vesmíru v pdf.
• Říjnové číslo Vesmíru
reklama

Diskuse: Islamofobie a ignorance

Josef Novotný, Filip Polonský
Vesmír 88, 792, 2009/12
14. 1. 2010

Ignorance? Čeho?

Luděk Lendl

O islámu mohou diskutovat z pohledu vědců teologové, orientalisti, ale měli by i vojenští stratégové podle starého pravidla Ci vis pacem, para bellum anebo Poznej svého nepřítele. Pro obyčejného člověka islám znamená jediné: aktuální hrozbu. Vím, že po napsání mého příspěvku se může vyrojit spousta hysterických reakcí potrhlých intelektuálů - multikulturalistů, povolovačů mešit a odpůrců "xenofobie" a nazvat mě třeba fašistou. Je mi to zcela jedno, co si o mně kdo myslí. Každý by si měl přečíst např. http://tinyurl.com/yaev6wo (článek Hlas z historie) a zhlédnout http://tinyurl.com/yfh25fl a teprve potom začít mluvit o jen 50-60 milionech muslimů v EU a rozebírat úžasnost islámu, o který ani tak nejde, jako spíše o holé přežití našich potomků. Státní terorista Kaddáfí s úsměvem pronesl ledovou pravdu, že není třeba svaté války proti Západu, že tu válku už vybojovávají svými dělohami ženy přistěhovalců v Evropě a za pár desítek let bude dobojováno.

Jen málo států a jejich představitelů na jakékoli úrovni dokáže tváří v tvář slavné Evropské unii říci pravdu. Sám řešení nevidím, když nechci být považován za pohrobka Hitlera, ale připadá mi, že se dělá vše pro to, aby nás ta zelená lavina zavalila všechny co nejdříve, třeba tím, že budeme hledat výhody islámu oproti křesťanství (zřejmě abychom byli snadněji asimilováni budoucí většinovou, zatím jen menšinovou islámskou kulturou). Rádo se zapomíná, že jinověrec je pro muslima bezvěrcem, a jak se má podle koránu s bezvěrci nakládat, to je dostatečně známo, jak se s nimi i skutečně nakládá, to se moc veřejnosti neprezentuje, a když, tak po 22. hodině na druhém programu ČT a ještě s dodatkem, že to není islám, ale terorističtí fundamentalisté, kterých je hrstka, a jak ti chudáčci vpravdě nevinní trpí pod strýčkem Samem na Guantánamu. Mám pocit, že na jakákoli řešení začíná být notně pozdě, sám mám snad štěstí, že už je mi 63 let a proto mi zbývá se rozloučit slovy Alláh akbar!

P.S.: Vůbec bych se nedivil, kdybych byl zatčen pro rasovou nebo jinou nesnášenlivost. K tomu jen dodávám, že nejsem rasista ani xenofob, ale myslím si jen tolik, že host by se měl chovat tak, jak je příjemné hostiteli. Pokud toto neplatí, pak jsem zcela pomýlený a omlouvám se.

Luděk Lendl, ok1has@gmail.com 

4. 1. 2010

proc ne fatwu na teroristy?

Robert Holub

Proc to nejaky imam neudela aby se povest islamu zlepsila? Nebo islam vlastne schvaluje zabijeni pro zabijeni? Fatwu vyhlasili na Rushdieho - zaslouzi si to snad vic nez Osama?

Robert Holub, rholub@clarkson.edu

Příspěvky 1 - 2 z celkem 2
« první    < předchozí  ·  další >    poslední »