Komerční prezentace
Registrace uživatele

Přihlašte se k odběru informací, novinek, získejte přístup do diskuzního fóra.

Vesmír č. 10
Vesmír č. 10
Toto číslo vychází
2. 10. 2017
Novinky
Zdarma jedno celé číslo Vesmíru v pdf.
• Říjnové číslo Vesmíru
reklama

Diskuse: Česko svůj oficiální anglický překlad má. Už 16 let!

Pavel Krejčí
Vesmír 88, 200, 2009/3
15. 10. 2012

gramatika

Mirga David, daawe@atlas.cz

Dobrý den,velice si Vážím,vašeho článku(názor),má mé uznání v plném rozsahu,chápu co by jste chtěl napsat,ale nejste příliš negramotný,gramatika je rozdílná ,je to equivalace(EQLGGY)prosím Vás,o jediné a tím jest,odpověd,zda je možné si psát cokoliv,nebo je to médii a náboženstvími s politikoů akreditováno,díky za odpověd,je to velice důležité,ještě jednoů Děkuji,nejde o diskusi,ale de.bat(se),přišel jsem na migraci,všeho,ale slovo hraje největší Ligu ve všem,Linguistika nechápe nic,rétorika je v dnešním světě Opava,nebo Boh-nice,rozluštil sem vše od písmenka á.po zét,dík za echuzi.

25. 5. 2009

Jen pár gramatických poznámek

Jiří Lupoměský, lupomeskyj@apci.cz

Jakkoli v zásadě s názorem p. Krejčího na jednoslovný název českého státu souhlasím, neodpustím si několik poznámek k jeho textu, tedy textu psanému lingvistou (tak je prezentován):

1. ještě jsem neslyšel pojem "emocemi nabité pocity"; použiji při nejbližší možné příležitosti, abych stoupl v ceně u svých přátel

2. podmětu přivlastňuje (v českém jazyce) přivlastňovací zájmeno "svůj" v příslušném tvaru, takže věta jako "zapomeňme na naše jméno" nebo "roztrubujeme svou neschopnost....ve vztahu....k naší státnosti" není, podle mého názoru a vědomostí, gramaticky správná

3. v poslední větě článku je nesprávně použit přechodník: místo "....chtěl jsem tímto zamyšlením....jsa vyprovokován" má být "byv vyprovokován"

Upozorňuji: nejsem lingvista ani učitel češtiny, ale absolvoval jsem základní školu. A nemyslím to vůbec ironicky, jen mi občas je líto našeho jazyka, zejména když jej nesprávně užívají i lingvisté (to, že pravidla pravopisu neznají učitelky češtiny na základních školách, jsme již přijali jako standard).

Příspěvky 1 - 2 z celkem 2
« první    < předchozí  ·  další >    poslední »