Komerční prezentace
Registrace uživatele

Přihlašte se k odběru informací, novinek, získejte přístup do diskuzního fóra.

Vesmír č. 10
Vesmír č. 10
Toto číslo vychází
2. 10. 2017
Novinky
Zdarma jedno celé číslo Vesmíru v pdf.
• Říjnové číslo Vesmíru
reklama

Diskuse: Zlí a hodní chlapci mezi neurotransmitery

Oldřich Vinař
Vesmír 74, 65, 1995/2
10. 4. 2009

Z pohledu diamantoveho buddhisty

Chen *
Ahoj,diky za clanek.Je zajimavy,proto se k nemu vyjadrim.
"Prazdnota je forma.A forma je prazdnota.Jsou od sebe neoddelitelne." Buddha
Myslim,ze pro harmonicky vyvoj je dobra harmonie.At uz individuality ci skupiny ci celistveho sveta.
A harmonie se dobre projektuje a realizuje s zivotem v jednote.
Opet je jedno,jestli individuality ci socialni skupiny ci celeho sveta.
Ikdyz bych to pojal nejdrive od sebe jednoty.Pak jednoty se nekterou ci nekterymi socialnimi skupinami a dale jednotou se svetem.
Dalsim aspektem za harmonii je vyvoj.Ktery muze byt dobry,muze byt funkcni a efektivni.
Ona harmonie muze byt analogii na stesti,ktere se samozrejme promita i do kazdodenniho zivota.
Mejte se fajn :-)
10. 4. 2009

Duše

Honza Malý
Ahoj. Mám ke článku jednu otázku. Můj dotaz se týká závěrečného povídání o duši. Vždycky jsem si myslel, že nic takového neexistuje. Že jediné, co je "skutečné," jsou vzruchy jež člověk dokáže vnímat. Myslel jsem si, že je tudíž lidská psychika zcela fyziologicky podmíněna a něco jako vlastní vůle prostě neexistuje, neboť je jen důsledkem fyziologických procesů probíhajících v lidském těle. Zaujalo mě proto, když se v závěru objevilo cosi o duši (dle mého byla její existence v článku až příliš axiomaticky pojatá). Chtěl bych se tudíž zeptat, jestli něco takového prokazatelně existuje, nebo je to jen mezi lidmi rozšířená doměnka, kterou všichni axiomaticky považují za pravdivou.
10. 4. 2009

Duše

Honza Malý
Ahoj. Mám ke článku jednu otázku. Můj dotaz se týká závěrečného povídání o duši. Vždycky jsem si myslel, že nic takového neexistuje. Že jediné, co je "skutečné," jsou vzruchy jenž člověk dokáže vnímat. Myslel jsem si, že je tudíž lidská psychika zcela fyziologicky podmíněna a něco jako vlastní vůle prostě neexistuje, neboť je jen důsledkem fyziologických procesů probíhajících v lidském těle. Zaujalo mě proto, když se v závěru objevilo cosi o duši (dle mého byla její existence v článku až příliš axiomaticky pojatá). Chtěl bych se tudíž zeptat, jestli něco takového prokazatelně existuje, nebo je to jen mezi lidmi rozšířená doměnka, kterou všichni axiomaticky považují za pravdivou.
Příspěvky 1 - 3 z celkem 3
« první    < předchozí  ·  další >    poslední »