Komerční prezentace
Registrace uživatele

Přihlašte se k odběru informací, novinek, získejte přístup do diskuzního fóra.

Vesmír č. 10
Vesmír č. 10
Toto číslo vychází
2. 10. 2017
Novinky
Zdarma jedno celé číslo Vesmíru v pdf.
• Říjnové číslo Vesmíru
reklama

Jazykové sedmero

Publikováno: Vesmír 95, 382, 2016/7
Obor: Různé
Rubrika: Aktuality

Jazyk místo očí

Signál z miniaturní kamery lze převést na tři odstíny, černou, bílou a šedou, a poslat jej přes počítač na speciální čip o velikosti 3 × 3 cm, položený na jazyku. Nevidomý vnímá barvy jako různě silné elektrické impulsy podobné olíznutí baterie. Nervová zakončení jazyka vedou tyto „chuti“ do mozku, který je přesměruje do zrakové kůry, což umožňuje postižené osobě „vidět“ tvary. Po několikadenním tréninku lze i rozpoznávat písmena. Prozatím poslední takové zařízení bylo pod názvem BrainPort V100 schváleno v červnu 2015 jako pomůcka pro postižené v USA.

Jazyk parazit

Když jste ryba a infikuje vás parazitický korýš Cymothoa exigua, přijdete o jazyk. Parazit do těla hostitele proniká žábrami, vyhledá kořen jazyka, do něhož se zakousne, a saje krev tak dlouho, až odkrvená tkáň odumře. Rybí jazyk pak nahrazuje parazit svým tělem, napojeným na rybí chuťové nervy, aniž by to napadenému nějak zjevně vadilo. Vetřelec se poté živí zčásti krví, kterou saje z kořene jazyka, k němuž je přichycen, zčásti slizem ryb, které jeho hostitel loví. Jde o jediný známý případ, kdy parazit dokonale nahradí orgán hostitele.

Sedm chutí

Vedle čtyř notoricky známých chutí (sladkost, slanost, kyselost a hořkost) existuje ještě umami (spojovaná s glutamátem, tvořícím hlavní chuť masa), pravděpodobně dokážeme vnímat i chuť vápníku (zprostředkovanou bílkovinným receptorem T1R3)1) a chuť mastnoty (spekuluje se o receptoru ze skupiny proteinů CD36). To je zřejmě důvod, proč tuky a oleje celkově zjemňují naše chuťové vjemy a proč s jiskřičkou másla i krupicová kaše chutná líp. Hledají se souvislosti mezi genetickou variabilitou CD36 a sklony nositelů jednotlivých mutací k obezitě.

Tučňáky přešla chuť

Tučňáci jsou s to vnímat jen slanou a kyselou chuť. Ostatní chutě si musí nechat zajít. Že nevnímají sladkou, není překvapivé, o tu přišli všichni ptáci poměrně dávno. Ztráta dvou dalších chutí – hořké a umami – ale představuje evoluční záhadu. K události došlo u předků dnešních tučňáků nejdříve před 60 miliony a nejpozději před 23 miliony let.2)

Život na slano

Největší chuťovou redukci prodělali kytovci. Ze základních chutí jim zbyla jen slaná. Podle některých evolučních biologů je to následek toho, že kytovci polykají kořist celou a nepotřebují ji ochutnávat.2)

Chutnající spermie

Spermie savců nesou na povrchu receptory pro chuť umami. Není jasné, k čemu jsou samčí pohlavní buňce dobré. Zbytečné rozhodně nejsou. Samci myší postrádajících receptor pro chuť umami mají spermie defektní a trpí neplodností.2)

Kdekoliv na jazyku

Chuťové oblasti se prolínají. Z obrázku v učebnicích si často odnášíme nesprávný pocit, že na jazyku existují sektory pro jednotlivé druhy chutí. Tento mýtus vznikl nepochopením schématu, jež pouze znázorňuje, že na jazyku existují místa na určitý druh chuti citlivější, avšak můžeme ji cítit i jinde. Lze si to ověřit např. umístěním krystalků cukru na špičku, okraj a kořen jazyka.

Poznámky

1) Tordoff M. G., Scientific Reports, DOI: 10.1038/srep00496.

2) Vesmír 94, 540, 2015/10.

Vyzkoušet své chuťové buňky můžete v experimentu, přichystaném pro vás, viz Vesmír 95, 414, 2016/7.

Soubory

článek ve formátu pdf: V201607_382.pdf (370 kB)

Diskuse

Žádné příspěvky